Plūdu pasākumu plāns
Taču visi turpmāk minētie un neminētie valsts līmeņa plāni paredz rūpēties vienīgi par PIECĀM vietām, tur kur jau ir aprūpējami dambji un regulāras trauksmes.
Dienas Biznes raksta -(pilns teksts - http://www.db.lv/citas-zinas/pludu-draudu-noversana-iegulda-teju-10-miljonus-no-es-fondu-naudas-425595)
VARAM skaidro, ka tā kā plūdu apdraudējums būs aktuāls arī nākotnē, līdz 2020. gadam plānots turpināt investīcijas plūdu draudu mazināšanā Latvijā, atbalstot esošo hidrotehnisko būvju rekonstrukciju un jaunu pretplūdu aizsargbūvju būvniecību plūdu apdraudēto teritoriju aizsardzībai atbilstoši nacionālajai plūdu pārvaldības programmai. Šim mērķim VARAM plāno novirzīt kopumā 28,9 miljonus eiro no 2014.-2020. gada plānošanas periodā pieejamā ES fondu finansējuma. Pretplūdu pasākumi tiks īstenoti teritorijās, kas būs identificētas kā prioritāri aizsargājamas teritorijas topošajā Plūdu riska pārvaldības plānā, kas atbilstoši Ūdens apsaimniekošanas likumam tiks izstrādāts upju baseinu apgabalu apsaimniekošanas plānu ietvaros līdz 2015. gada 31. decembrim.
Bet lūk kas interesanti, plāns top jau kopš 2007. gada.
Ministrija ir sākusi nacionālā plāna "Plūdu risku novērtēšana un pārvaldība" (turpmāk – Plāns) izstrādi visai Latvijas teritorijai, lai izvērtētu tās ietekmējamību attiecībā uz plūdu veidiem, to atkārtojamību, iespējamajām sekām un zaudējumiem. Plānā tiks noteikti prioritārie pasākumi un vietas, kurās jāveic detalizēta izpēte vai pretplūdu aizsardzība.
http://www.tvnet.lv/zala_zeme/daba/168261-vides_ministrija_izstrada_pludu_risku_novertesanas_planu
Paldies tvnet archīvam!